2014 m. sausio 25 d., šeštadienis

Trapūs nagai. Ką daryti?

Sveiki nagai – švelniai rausvos spalvos, tvirti, lygūs. Nagų būklė priklauso ne tik nuo jų pastovios priežiūros, bet ir nuo bendros savijautos. Iš to, kaip atrodo nagai, galima diagnozuoti avitaminozę, endokrininės sistemos sutrikimus, tulžies pūslės ir inkstų problemas. Trapūs nagai – rimtas simptomas, bylojantis apie tam tikrus organizmo sutrikimus.

Kad nagai būtų gražūs...
Trapių, sluoksniuotų ir lūžinėjančių nagų problemą reikia pradėti spręsti nuo tokios būklės priežasties išsiaiškinimo. Nagams gali kenkti įvairi buitinė chemija (indų plovikliai, skalbimo milteliai, valymo priemonės ir netgi šampūnas). Įpraskite namų ruošos darbus atlikti su apsauginėmis pirštinėmis. Stenkitės rinktis priemones, kurių sudėtyje nėra naftos produktų ir silikonų. Taip pat nagų paviršiui kenkia acetoniniai lako valikliai.
Trapūs, lūžinėjantys nagai įspėja, kad laikas atsisveikinti su cigarete. Rūkančių žmonių nagai dažnai būna pageltę. Nikotinas kaupiasi organizme, „mėgstamiausios“ jo vietos plaučiai, plaukai ir nagų plokštė.
Nagams gali pakenkti ir pernelyg didelis kosmetinių procedūrų skaičius. Kai kurios moterys nagus kasdien dildo, poliruoja ir lakuoja. Reikėtų atprasti nuo šio įpročio, o jei nepavyksta – bent jau metalinę dildę pakeiskite stikline ar kita švelnesnės tekstūros priemone.
Nagų grožiui didelės įtakos turi ir mityba. Kad džiaugtumėtės gražiais nagais bent 2–3 kartus per savaitę išgerkite po stiklinę šviežiai spaustų morkų ar obuolių sulčių. Gaminkite varškės užkepėles – pieno produktuose daug kalcio, o jis itin reikalingas tvirtiems kaulams ir nagams. Pasistenkite, kad racione būtų pakankamai upinės žuvies, jautienos kepenų ir grietinėlės sviesto. Jei neturite rimtų virškinimo problemų, tuomet salotas gardinkite actu.
Kad nagai būtų tvirti ir gražūs
  • Nagų paviršių įtrinkite natūraliomis sultimis ir eteriniais aliejais. Naudoti galite citrinų, greipfrutų arba laimo sultis. Pasidarykite citrusinę vonelę: perpjaukite į dvi dalis nedidelį laimą arba citriną ir į minkštimą įkiškite pirštų galiukus, palaikykite 5–10 min. Beje, citrina puikiai balina gelsvą nikotino sukeltą atspalvį. Nagus palepinkite eterinių aliejų mišiniu: po 1 arb. šaukštelį eukalipto, mėtų ir rozmarinų aliejų mišinį ištirpinkite karštame 1 l vandenyje. Įmerkite pirštų galiukus ir palaikykite 10 min.
  • Kad nagai būti stipresni, 2 kartus per savaitę įtrinkite juos alyvuogių arba ricinos aliejumi. Taip pat veiksminga yra vonelė su jūros druska. Įsigykite stambios jūros druskos be dažiklių ir kvapiklių. Švarias rankas panardinkite į šiltą vonelę iš 1 l vandens, 2 valg. šaukštų druskos ir 1 valg. šaukšto persikų kosmetinio aliejaus. Procedūrų kursas – 20 dienų.
  • Kosmetikos salonuose nagai gydomi parafininėmis vonelėmis. Namų sąlygomis parafiną kuo puikiausiai gali pakeisti natūralus bičių vaškas. 150–200 g vaško ištirpinkite vandens vonelėje, nuolatos jį maišykite. Palaukite kol šiek tiek atvės ir įmerkite pirštus. Neskubėkite nuo nagų pašalinti sustingusios masės, stiprinantis nagus efektas bus didesnis, jei kuriam laikui užsimausite plonas medvilnines pirštines.
  • Gydomasis kremas iš bičių vaško. Ištirpinkite 10 g vaško, įpilkite 10 ml medetkų tinktūros, ir 2 valg. šaukštus aliejaus pavidalo vitamino E arba A. Galima įdėti ir šiek tiek jodo, bet tuomet šis kremas bus tinkamas tik nakčiai.
  • Nepamirškite po kiekvieno rankų plovimo tepti jas drėkinamuoju kremu. Rankos ir nagai bus gražūs, jei nuolatos maitinsite ir drėkinsite.
  • Įdėmiai išstudijuokite visų pirktinių nagų lakų etiketes. Venkite lakų, kurių sudėtyje yra formaldehido. Nepirkite pigių nagų lakų, vartokite tik kokybiškas nagų priežiūros priemones.

Ilgalaikis nagų lakavimas

Ne kiekviena veikli mergina turi pakankamai laiko pasirūpinti savo grožiu. Didžiąją paros dalį užima miegas, mokslai, darbas ir bendravimas. Tad nenuostabu, kad kartais grožio procedūroms reikalingą laiką tenka aukoti svarbesniems darbams.
Būtent tokioms moterims prieš keletą metų nagų dailės meistrai pasiūlė ilgalaikį nagų lakavimą geliu. Tai tikras išsigelbėjimas nieko nespėjančioms, tačiau savimi besirūpinančioms merginoms.
Kaip ir kiekvienas grožio puoselėjimo įrankis, gelinis lakas turi begalę privalumų:
Visų pirma, geliniu laku padengti nagai nenusilupa daug ilgesnį laiką nei lakuojant įprastu nagų laku. Taip pat pastebėta, jog gelis apsaugo nagų plokšteles nuo buitinių skilinėjimų ir nagų sluoksniavimosi.
Ne mažesniu privalumu laikoma gelio savybė išdžiūti per itin trumpą laiko tarpą. Taip išvengiama nepageidautinų reljefo deformavimų.




Be abejonės toks lakavimo būdas - pati geriausia išeitis atostogų, ilgų kelionių, egzaminų maratono metu metu, kai rūpintis nagais tiesiog nėra laiko. Nagai puikiai atrodo 14-21 dienų, priklausomai nuo procedūros ir priemonių kokybės bei paties nago.
Tačiau kaip ir kiekvienas grožio puoselėjimo įrankis, tokia grožio paslauga turi ir ne vieną nenuginčijamą minusą:
Tam, kad nago plokštelė tinkamai absorbuotų antikūnį, tikrąjį nagą būtina pašiaušti specialia nagų dilde. Tokia procedūra kenkia mūsų natūraliems nagams, nagai tampa jautresni ir lengviau pažeidžiami.
Itin dažnai mėgaujantis ultravioletinės lempos, reikalingos nagų lakui džiovinti salone,  išsausėja ne tik patys nagai, bet ir rankų oda. Taip pat procedūra stipriai alina ir pačią nago plokštelę, neretai po tokios procedūros natūralūs nagai tampa daug trapesni, silpnesni, greičiau lūžta . Daugelis merginų nežino, jog norint pašalinti gelį reikia naudoti tam skirtas priemones ir įrankius, o tai darant namuose neretai daug žalos padaroma natūraliems nagams, kurios, už atitinkamą kainą, žinoma, būtų galima išvengti, gelio pašalinimą atliekant specialiose grožio įstaigose.
Pati procedūra kelia netiesioginę priklausomybę, mat manikiūrą atnaujinti būtina bent kartą per 3 savaites, per ilgą laiką nagams iššvaistoma nemaža pinigų suma.
Be abejonės, apstu priemonių, kurias pasitelkus galima apmažinti padarytą žalą ir džiaugtis sveikais bei tvarkingais nagais.– kasdienė nagų priežiūra, papildomas rankų maitinimas kremu ir aliejais, stiprikliais, lakais gali padėti išlaikyti nagus sveikus net ir po gelinio lakavimo. Nereiktų pamiršti ir liaudiškų grožio puoselėjimo priemonių – druskos vonelių. Svarbu nepamiršti, kad būtina daryti pertraukas tarp ilgalaikio lakavimo procedūrų, kitaip nagai nespės sustiprėti.
Kad ir kiek minusų turėtų šis lakavimo būdas, tikėtina, kad pačiu populiariausiu jis išliks dar ne vieną sezoną. O tu ar jau išbandei ilgalaikį lakavimą?

Garsenybės pristato madingą nagų ir lūpų derinį. Išbandyk!(FOTO)

Atkreipk dėmesį į žvaigždes ant raudonojo kilimo arba scenoje. Šiandien stilingiausios merginos pasiduoda raudonai spalvai: ne tik lūpos, bet ir manikiūras žvilga gundančiu raudoniu.

Raudonų lūpų ir nagų derinys šį sezoną vienas madingiausių. Tokiu puikuojasi scenos dievaitės Rita Ora, Selena Gomez, Taylor Swift, Rihanna, Lily Collins ir dar galybė kitų. Išsirink sau tinkamiausius raudonus atspalvius ir susikurk madingą įvaizdį!

Selena Gomez diktuoja makiažo ir manikiūro tendencijas
Selena Gomez diktuoja makiažo ir manikiūro tendencijas

© AFP nuotr.

Lily Collins taip pat neabejinga raudonų nagų ir lūpų deriniui
Lily Collins taip pat neabejinga raudonų nagų ir lūpų deriniui

© AP, SIPA/Scanpix nuotr.


Raudonos spalvos gerbėjos: Rihanna, Rita Ora, Morgan Saylor
Raudonos spalvos gerbėjos: Rihanna, Rita Ora, Morgan Saylor

© AFP, SIPA/Scanpix nuotr.

Kokie lūpų dažai tiks tavo odai
* Porcelianinio baltumo odai labiausiai tiks šalto raudonio atspalviai su slyvų pustoniais. Ypatingomis progomis siūlom dažytis šilta raudona, ji pabrėš seksualumą.
* Šviesiai odai taip pat tiks šaltesnis raudonis, ypač gražiai atrodys raudoni lūpų dažai su koralų atspalviu.
* Jei tavo oda turi gelsvą atspalvį, labiausiai tiks šilto ir sodraus raudonio lūpdažius. Atkreipsi dėmesį pasidažiusi melsvumo turinčia raudona spalva, ji kurs kontrastą su tavo odos atspalviu.

Žvaigždės, kurios nagus derina prie lūpų: Rita Ora bei Rihanna, tokį derinį siūlo ir mados namai
Žvaigždės, kurios nagus derina prie lūpų: Rita Ora bei Rihanna, tokį derinį siūlo ir mados namai "Giulietta"

© AFP. SIPA/Scanpix nuotr.


* Vidutinio tamsumo odai (alyvuogių atspalvio) tinka šilti raudoni tonai, turintys gelsvumo. Patariama vengti melsvo raudonio.
* Vidutinio tamsumo odai (karamelės atspalvio) siūlomos ryškiai raudonos ir šiltos spalvos, jos pabrėžia veido gyvybingumą, suteikia švytėjimo.
* Tamsaus gymio merginoms rekomenduojamos šaltos raudonos spalvos su melsvu atspalviu
Jei ir raudonos lūpos, ir raudonas manikiūras atrodo per drąsus derinys, rinkis vieną. Raudoni nagučiai jau seniai nėra vulgarumo ženklas, jie kaip tik pabrėžia tavo moteriškąją pusę, tai stilinga puošmena. Nebijok lakuoti ne tik rankų, bet ir pėdų nagų raudonai. Madingi įvairūs atspaviai: aviečių, braškių, kaujo raudonumas, bordinis ar slyvų.

Raudonai lakuoti nagus siūlo mados namai
Raudonai lakuoti nagus siūlo mados namai "Valentino", itin dažnai renginiuose raudoną manikiūrą demonstruoja Selena Gomez ir Vanessa Hudgens

© AP, AFP nuotr.
 Raudoni pedikiūras populiarus tarp garsenybių
Raudoni pedikiūras populiarus tarp garsenybių

© AFP, Sipa Press/Scanpix nuotr.

Pasidaryk pati: matinis nagų lakas(FOTO)

Jei čia ir dabar kilo noras pasidaryti manikiūrą su matiniu nagų laku, bet neturi pačios pagrindinės priemonės, matinio nagų lako - ne problema. Siūlome jums pasinaudoti viena maža gudrybe, kuri jūsų nagučius pavers itin stilingais ir madingais!

Taigi, kaip viskas vyksta:
1. Pirmiausia nusilakuokite nagus patinkančia spalva.
 

2. Prieš lakuojant nagus virdulyje pradėkite virinti vandenį. Siūlome lakuoti po vieną ranką ir labai paskubėti, nes lakas pavirs į matinį tik tada, jei bus nepradėjęs džiūti. Taigi, vos vanduo užvirs, kelias sekundes palaikykite nagus virš kylančių garų (tik būkit atsargios - nenusideginkit!) Ir, stebuklas įvyko, jūsų nagai - matiniai! Šitaip jie nudžius ir laikysis visą laiką.

 3. Jei norite nagučiams suteikti keletą akcentų, galite pamėginti prancūziško manikiūro interpretaciją. Tereikia nagų galiukus perbraukti blizgiu permatomu laku. Žinoma, su blizgiu/neblizgiu efektu galima žaisti visaip - plonu teptuku galit išlenkti  „tigrines“ linijas, burbuliukus, gėlytes - duokit fantazijai laisvę!

2014 m. sausio 11 d., šeštadienis

Nagų priauginimo eiga. Tipsai


     Nagų priauginimas gali būti atliekamas ant tipsų arba formų. Čia aprašysime nagų priauginimą, naudojant tipsus. Tipsai paprastai gaminami iš plastmasės, gali buti įvairios formos, ilgio ir spalvos. Prie natūralaus nago jie klijuojami klijų pagalba, po to nagas su tipsu užtepamas modeliuojančia medžiaga.
     Tai jūsų ranka. Ji paruošta priauginimui: laisvasis nago galas nudildytas pagal pasirinktų tipsų formą, nago paviršius švelnia dilde šiek tiek pašiauštas.
     Kiekvienam pirštui parenkamas reikiamo dydžio tipsas(priklijuojamas plastmasinis galiukas). Kai kurie meistrai naudoja specialias, laikinai tvirtinamas plokšteles, ant kurių formuoja nago galiuką.
     Pradedame visada nuo jūsų nago nuriebalinimo dezinfekciniu skysčiu. Kitaip gali atsirasti „kišenėlės“ tarp jūsų natūralaus nago ir akrilo sluoksnio ir į jas gali patekti bakterijos, o tai jau kenktų jūsų nagui.
     Vidinę tipso pusę tepame klijais.
     Tipsas pridedamas prie nago ir po kelių akimirkų jis labai stipriai prilimpa prie jūsų natūralaus nago.
     Sekantis etapas – tipso trumpinimas.
     Perėjimas tarp tipso ir natūralaus nago atsargiai nušlifuojamas. Po to ir tipsas, ir natūralus nagas padengiamas akrilo mase, kuri greitai stingsta ore. Po to meistras atlieka paskutinį nago formos dailinimą šlifuodamas paviršių dilde.

Nagų dailė: nuo studentės iki verslininkės


     Iš JAV per Europą Lietuvą pasiekusi nagų dailė tampa vis populiaresnė. Ji reikalinga ir studentėms, ir šeštąjį dešimtmetį pasiekusioms moterims.
     „Nagų dailė Lietuvoje išplito prieš 7-8 metus, per Europą atkeliavusi iš JAV, - pasakoja Egidija Kilienė, vienos iš Kauno nagų priežiūros studijų savininkė. – Pasaulyje ji išplito prieš maždaug 15 metų.”
     JAV nagų dailė, pasak pašnekovės, iš pradžių buvo populiari tarp juodaodžių moterų – iš pradžių atsirado mada auginti ilgus natūralius nagus ir juos puošti. Paskui tas paprotys peraugo į nagų atauginimą ir jų dailę. JAV iš pradžių buvo madingi pakankamai margi nagai, Europoje prigijo šiek tiek ramesni tonai. Lietuvoje paklausesni šiek tiek ryškesni negu Vakarų Europoje nagai, nors ne tokie margi kaip JAV.
     Nagų dailės dėka puikiausiai galima papuošti ir natūralius nagus. Bet jei natūralūs dėl kokių nors priežasčių per trumpi ar nepakankamai dailūs, už maždaug 100 litų galima „prisiauginti” nagus iš akrilo ar gelio. Šiek tiek brangiau – 120-170 litų – kainuoja spalvoti akrilo ar gelio nagai.
     „Vienos moters organizmui labiau tinka akrilo, kitos – gelio nagai, - pasakoja pašnekovė. – Ir nėra būdo to iš anksto nustatyti. Tenka pabandyti prisiauginti, tarkim, akrilinius nagus ir žiūrėti, kaip jie prikimba prie tikrųjų. Jeigu prikibo – vadinasi, pataikyta, ne – reikia kartoti procedūrą naudojant kitą medžiagą.”
     Gelio nagai yra šiek tiek elastingesni ir nerekomenduojami moterims, kurioms reikia daug dirbti kompiuteriu. Akrilo nagai – kietesni, bet šiek tiek trapesni.
     Pati Egidija Kilienė sakėsi prisiaugintus nagus „nešiojanti” jau 7 metai. Tiesiog jiems reikia priežiūros, maždaug kas 3 savaites ateiti į saloną. Ten specialistai akrilu ar geliu padengia užaugusią natūralaus nago dalį. Jei nėra jokių lūžimų ar kitokių defektų, procedūra kainuoja 30-45 litus.
     Toms moterims, kurios dėl kokių nors priežasčių negali nešioti ilgų nagų nuolat, už maždaug 40 litų atliekamas vadinamasis šventinis nagų prailginimas – tokie natūralių nagų priedai laikosi daugiausia savaitę.
     Kai jau prisiauginote nagus, ateina laikas nagų dailei. Čia – plačios galimybės: nuo paprastų 0,5-1,5 lito kainuojančių papuošimų, iki reljefinių spalvotų piešinių iš gelio ar akrilo, kainuojančių 15-17 litų. Piešinį galima ir įlieti į priaugintą nagą, tada jis laikosi kelis mėnesius, kol nagas nuauga.
     Pasak Egidijos Kilienės, tarp jos klienčių yra moterų nuo 15 iki 54 metų, nors daugiausia – 20-40 metų. Pagražinti savo nagus rūpi ir studentėms, ir verslininkėms, tik verslininkės mėgsta natūralesnes, ramesnes spalvas, o studentės – ryškias, išsiskiriančias.

Nagų priauginimo eiga. Formelės


     Pateiksime nagų priauginimo eigą, naudojant formeles. Su formelėmis galima formuoti tiek akrilo, tiek gelio ar porceliano nagus. Nagų formelės gaminamos popierinės ir metalinės. Popierinės formelės yra vienkartinės, su jomis galima suformuoti gražesnius nagus, kadangi galima parinkti formą pagal klientės nagus. Metalinės formelės yra daugkartinės, standartinių formų ir turi būti dezinfekuojamos bei sterilizuojamos po kiekvieno panaudojimo.
     Dažnai skaitoma, kad priauginimas su formelėmis yra sudėtingesnis. Tačiau čia daugiau priklauso nuo meistro pasirinkimo ir įdirbio. Taip pat ir nagų tvirtumas daugiau priklauso nuo ne nuo to, ar su tipsais, ar formelėmis atlikta, o nuo teisingo pasirinkimo atsižvelgiant į klientės natūralaus nago būklę, formą ir t.t., bei kokybiško meistro darbo.
     Nepamirškite, kad prieš atliekant priauginimą būtina dezinfekuoti klientės rankas, visi įrankiai turi būti sterilizuoti!
Tai Jūsų ranka prieš priauginimą.
     Specialiu įrankiu atsargiai atstumdome odeles.
     Sutrumpiname natūralų nagą iki reikiamo ilgio.
     Švelnia dilde pašiaušiame natūralaus nago paviršių.
     Nuriebaliname nago plokštelę specialiu skysčiu.
     Tepame akrilo pagrindą. Laukiame kol pilnai išdžius.
     Prie laisvojo nago galo tvirtiname formelę priauginamam nagui formuoti.
     Akrilo rutuliuką dedame ties odelėmis ir minkštais teptuko prisilietimais tempiame link laisvojo nago krašto.
     Teptuku stumdant akrilą formuojame laisvojo nago galo formą - kvadratą, ovalą, smailų ar kt.
     Sustingus akrilui dilde suteikiame jam galutinę formą bei vaizdą.
Poliruojame nago paviršių blokeliu.
     Švariai nuvalome dulkes. Odeles patepame aliejuku, nuriebaliname ir lakuojame.
     Papuošiame nagučius pasirinktais dailės elementais.

Priauginami geliniai nagai: už ir prieš



Ne visas moteris gamta apdovanojo dailiais, puikiai augančiais ir stipriais nagais. Atrodytų, anokia čia bėda, juk šiais laikais tai, ko nedavė gamta, gali duoti specialistai. Tik štai kažko įsigeidusios ne visuomet įvertiname visus “už” ir “prieš”. Šį kartą norėtume pakalbėti apie gelinį nagų priauginimą: kokie jo privalumai, kokie trūkumai ir galiausiai – kaip prižiūrėti priaugintus gelinius nagučius, kad jie džiugintų kuo ilgiau.

Kuo geliniai nagai skiriasi nuo akrilinių?
  • Gelis nepraleidžia deguonies, tačiau po juo nagai jaučiasi puikiai ir auga tokiu pačiu greičiu, kaip įprastai.
  • Priešingai nei akrilas, gelis neturi specifinio kvapo.
  • Gelinių nagų paviršius gražiai blizga, tarsi ką tik nupoliruoto nago, todėl nagučių net nebūtina lakuoti. Jie ir taip atrodo puikiai.
  • Gelis užstingsta tik ultravioletinėje šviesoje, todėl priauginant nagus nereikia skubėti ir galima juos padaryti tiesiog tobulai natūralius.
  • Gelis labiau elastingas nei akrilas, todėl nusilaužus nagą, tikrojo nago paviršius ne taip stipriai traumuojamas.
  • Gelis labiau nei akrilas alergizuoja, todėl gali tikri ne visoms.
  • Gelis yra visiškai permatomas, todėl jo pagalba ant nagų galima sukurti kuo tikriausius meno kūrinius, su įvairiomis kompozicijomis paties nago viduje, po gelio sluoksniu.
Apie tai, kokie nagučiai atrodo gražiau – geliniai ar akriliniai, paliekame spręsti jums pačioms, tačiau galime pasakyti vieną faktą: kaip rodo patirtis, merginoms, kurių nagai ploni ir trapūs – geriau rinktis gelinį priauginimo variantą.

Kokie gelinių nagų trūkumai?

Kaip ten bebūtų, praktiškai viskas, kas nenatūralu, yra kažkiek kenksminga, tai nieko keisto, kad ir gelinis nagų priauginimas turi savų trūkumų:
  • Paties priauginimo procedūra trunka apie 3 valandas, mat kiekvienas gelio sluoksnis turi būti džiovinamas ultravioletinėje šviesoje.
  • Jei gelinis nagas nuluš, jo nepavyks atauginti. Teks nuimti gelinio sluoksnio likučius ir nagutį suformuoti iš naujo.
  • Gelinius nagus nusiimti reikia manikiūro salone, nes tam naudojama speciali dildė. Atliekant šią procedūrą namuose, galima stipriai pažeisti nagą.
  • Geliniai nagai ne tokie stiprūs, kaip akriliniai. 

Kaip prižiūrėti gelinius nagus?

Kaip jau minėjome, geliniai nagai atrodo gana tikroviškai ir labai dailiai, todėl jei nemėgsti darytis manikiūro – tai bus tikras išsigelbėjimas. Vis dėl to, nuolatinės nagų korekcijos neišvengsi. Taip pat svarbu:
  • Buitinius darbus atlik su guminėmis pirštinaitėmis ir žinoma, saugok nagus nuo lūžinėjimo.
  • Geliniai nagai jautrūs šaltai temperatūrai, todėl saugok juos nuo šalčio, antraip jie gali sutrūkinėti.
  • Atsargiai elkis su ugnimi, nes gelis – degi medžiaga.
  • Nenaudok metalinės nagų dildės.

2014 m. sausio 6 d., pirmadienis

Taisyklės profesionaliam pedikiūrui namuose

<span style="color: #ff00ff;">Taisyklės</span> profesionaliam <span style="color: #ff00ff;">pedikiūrui</span> namuose

Nors atvirų batelių sezonas jau baigėsi, tačiau rūpintis pėdų grožiu kiekviena mergina privalo ištisus metus. Žinoma, apsilankymas pas pedikiūro specialistę ir mėgavimasis pėdų priežiūros procedūra – vienas malonumas. Tačiau, prasidėjus vėsiems rudens vakarams, kodėl gi nepasirūpinus savo pėdų grožiu namuose? Tad siūlau skirti šį vakarą pedikiūrui: skaityk ir sužinok, kaip jį atlikti teisingai namų sąlygomis.

Pedikiūrui prireiks:
* didelio indo pėdų vonelei bei rankšluosčio;
* nagų odeles minkštinančių priemonių, aliejuko bei medinės ar bambukinės mentelės (metalinio įrankio verčiau atsisakyti, ypač tuomet, jei tavo nagai gana silpni);
* kokybiškos nuospaudas minkštinančios priemonės;
* maistinės plėvelės;
* paprastos ir padų odos dildės;
* pemzos;
* nagų lako pagrindo, norimos spalvos nagų lako ir viršutinio sluoksnio lako;
* kremo pėdoms.

Nuo ko pradėti?
Pirmiausiai, jei prieš tai buvai nusilakavusi pėdų pirštų nagučius, teks nagų laką nuvalyti. Tai daryti patartina beacetoniu nagų lako valikliu. Jei nagai atrodo šiek tiek pageltę ar liko nenusivalančių nagų lako dėmelių, tuomet nagus patrink tamponėliu, suvilgytu citrinos sultyse.

Tuomet pėdoms paruoš vonelę: į šiltą (ne karštą!) vandenį gali įpilti bet kokio eterinio aliejaus ir jūros druskos arba du šaukštelius sodos ir pusę stiklinės pieno. Pieno rūgštis padės lengviau pašalinti viršutinę suragėjusią odą.

Kojas vonelėje mirkyti reikėtų bent 20 minučių, iki kol negyvos odos sluoksnis pasidarys baltas. Jei po vonelės oda vis viena suragėjusi, o naujos nuospaudos nesuminkštėjo, tuomet nusausink pėdas rankšluosčiu ir ištepk jas specialiu minkštinančiu kremu. Leisk priemonei susigerti, nes pradėti šveisti galima tik sausą odą: naudodama pemzą nugludink pėdų pagalvėles, kulnus ir pirštų kampučius, o nuospaudas pašalink su nuospaudų dilde. Kol gludinsi vienos pėdos odą, kitą pėdą laikyk susukusi į rankšluostį, kad oda vėl nesukietėtų. Galiausiai dar kartą nuskalauk kojas drungnu vandeniu ir gerai jas nusausink.

Pedikiūro eiga

Pakirpk kojų pirštų nagus tiesiai ir ne per trumpai, kad šie vėliau neįaugtų. Dilde šiek tiek suapvalink kiekvieno nago kampučius. Dabar metas padirbėti su odelėmis: jei šios nėra pakankamai minkštos, tuomet medvilniniu tamponėliu įmasažuok specialų odeles minkštinantį aliejų ir šiek tiek luktelėk, kol susigers. Tuomet medine ar bambukine mentele odeles atstumk. Jų verčiau nekarpyti, ypač namų sąlygomis, kadangi visuomet egzistuoja infekcijos tikimybė, o ir žino, kaip karpyti odeles, kad šios ataugtų negreit ir lygiai, žino ne kiekvienas.

Dabar, įsidėjusi poroloninius pirštų skirtukus, nagus padenk lako pagrindu ir leisk jam gerai išdžiūti. Tuomet eilė pasirinktos spalvos nagų lakui: nepamiršk, kad tepti laką reikia itin plonu sluoksniu, kad šis, ypač dėvint uždarus batelius, greitai nenusitrintų ar nenusiluptų. Jei nagų lako spalva ne tokia intensyvi, kaip norėtųsi, tuomet lakuok du kartus. Kai paskutinis sluoksnis išdžius, tepk viršutinio sluoksnio laką: tai kaip taisyklė tvarkant tiek rankų, tiek kojų pirštų nagus – nagų lakas išliks kur kas ilgiau.

Dabar beliko pasidaryti visą pėdą apimantį masažą, odą įtrinti maitinamuoju ir minkštinančiu kremu ir bent porą valandų pabūti namuose, dėvint šiltas vilnones kojinaites.
Kam reikalinga maistinė plėvelė?

Jei tavo pėdų oda linkusi greitai ragėti ar nagų kampučiai linkę įaugti, tuomet pedikiūrą atlikti turėtum, apytiksliai, kas dvi savaites. Tačiau pedikiūro procedūros metu pėdas suminkštinti gali būti itin sudėtinga, todėl ištepusi problemiška odą specialiomis minkštinančiomis priemonėmis ar paprastu kremu, apvyniok pėdas maistine plėvele ir palik bent 20 minučių, kad produktai susigertų į odą. Efektas garantuotas!

Kitu atveju, pakaks procedūrą pakartoti kas tris ar keturias savaites.






Margintas geometrinėmis figūromis ar linijomis bei dvispalvis lakavimas

Beje, šią vasarą ypač madingas manikiūras, margintas geometrinėmis figūromis ar linijomis bei dvispalvis lakavimas. Štai kelios nagų dailės idėjos...

Patarimai, kad nagų lakas išsilaikytų ilgiau



Vasaros atostogų metu dažniausiai planuojame išvykas. O vienas pagrindinių klausimų, iškylančių moterims ypač prieš tolimas keliones – ką daryti, kad nagų lakas išliktų ilgiau? Jei gelinio lakavimo variantą atmetei, tuomet turi žinoti keletą pagrindinių lakavimo taisyklių, kurios padės gražiais nagučiais džiaugtis ilgiau nei porą dienų.



1. Pirmiausiai švarius ir sausus nagus vienu sluoksniu patepk lako gruntu – ši priemonė nago plokštelę paruoš sukibimui su nagų laku, todėl manikiūras išliks kur kas ilgiau.

2. Leisk gruntui visiškai išdžiūti ir tuomet, tepdama tik po vieną sluoksnį, lakuok nagus lako pagrindu. Siekdama apsaugoti nagučius, naudok tokį pagrindą, kuris turi drėkinančių ir nago plokštelę stiprinančių savybių.

3. Kai išdžius lako pagrindas, tuomet nagučius gali lakuoti norima spalva ar keliomis. Tačiau laką tepk darydama ne daugiau tris potepius ant kiekvieno nago ir būtinai lakuok plonu sluoksniu. Tokiu būdu lakas ne tik greičiau uždžius, bet ir ilgiau laikysis. Tepdama ploną sluoksnį ir leisdama jam gerai išdžiūti, lakuoti gali daugiau nei du kartus nesijaudintama, kad lakas greitai nutrupės.

4. Galiausiai, išdžiuvus paskutiniam nagų lako sluoksniui, tepk priemonę, vadinamą viršutinio lako sluoksniu. Šis produktas apsaugos nagų lako spalvą nuo išblukimo ir pageltimo. Beje, atkreipk dėmesį į produkto savybes ir pasirink tą priemonę, kuri apsaugos nagus nuo UV.

5. Nepatingėk kasdien užlakuoti papildomą viršutinio lako sluoksnį – manikiūras bus tvarkingas daug ilgiau nei įprastai.


5 patarimai tvarkingam manikiūrui

Norėdamos turėti itin tvarkingą manikiūrą, dažniausiai kreipiamės į grožio salono specialistus. Tačiau tokį pasidaryti gali ir namuose: tereikia žinoti keletą paprastų gudrybių.



1. Ruošdamasi manikiūrui, pirštus pamerk į baltojo acto ir vandens mišinį (vandens kiekis turėtų būti didesnis). Jei senas lakas pasišalino ne visose nago vietose, tuomet, šiek tiek pamirkiusi nagus, nuvalyk juos popierine servetėle – taip pašalinsi dėmes. Be to, išmėginusi šią vonelę pastebėsi, kad nagų lakas pasidengia lygiau, todėl ir manikiūras išlieka ilgesnį laiko tarpą.

2. Prieš lakuodama nagus, aplink esančias odeles patepk vazelinu. Brūkštelėjus į šoną, nagų laką švariai nuvalyti menetele plokščiu ir plonu galiuku bus labai lengva. Odeles vazelinu tepk naudodama kosmetinį krapštuką ir, šiukštu, nepaliesk nago, nes išteptas vietas padengti nagų laku bus sudėtinga, o ir abejotina, kad jis išdžius. Beje, prieš naudodama laką, nepamiršk nagus patepti specialiu gruntu

 
3. Jei lakuodama nagus vis dėlto ištepei aplink esančią odelę, laką nuvalyk ne krapštuku ar vatos tamponėliu, o lako valiklyje suvilgytą ploną teptuką – taip lengviau apsaugoti jau nulakuotus nagučius.

4. Jei nori, kad manikiūras išsilaikytų ilgiau, tuomet nepamiršk užtepti viršutinio lako sluoksnį. Nors jį įprastai tepame kaip spalvotą nagų laką, tačiau derėtų šepetėliu išilgai brūkštelėti ir per nagų galiukus –  taip apsaugosi juos nuo skilinėjimo ir lako atšokimo.

5. Dažnai nutinka, kad nagus nusilakuoti laiko turime mažai, o jų išdžiovinimui – dar mažiau. Išbėgus iš namų tik ką nulakuotais nagais, dažnai ištinka nelaimė, kuri pačiai bado akis kiaurą dieną. Kad taip nenutiktų, lakuotus nagelius pamerk į dubenį, pripiltą vandens su ledukais. Šaltame vandenyje laikyti pirštus reikėtų apie tris minutes.

Kaip pasidaryti zebriuko raštą?

  Man patinka šis vaizdas :) , tai taip paprasta ir smagu, ir gyvūnų atspaudai vėl grįžta į madą. Sekite toliau... Šįkart  nusprendžiau padaryti gyvūnų rašto nagučių pamoką.  

Šį kartą: zebro ar tigro juostelės!



 Ko Tau reikės:

  • Balto nagų lako
  • Juodo nagų lako
  • Permatomo viršutinio sluoksnio lako
  • Piešimo teptuko , taškuoklio, arba dantų krapštuko
  • Nagų lako valiklio
 Kaip daryti:
1. Uždėjus pirmą balto lako sluoksnį leisk, jam nudžiūti.
2. Taip pat uždėk antrą (jei reikia ir trečią) sluoksnį balto lako. Palauk  kol nudžius, na tai netrumpas procesas , todėl tuo metu pažiūrėk televizorių ar panaršyk internete. :)
3. Gavai puikų pagrindą savo piešiniui. Dabar įdomioji dalis. Jeigu pieši su teptuku, tai panardink teptuką į vandenį o tada į juodus dažus, uždėk mažą taškelį nuo kurio pradėsi piešti zebriuko juosteles. Kad būtų lengviau turėk prieš save paveikslėlį. Patarimas: Iš pradžių pasimėgink ant popieriaus lapo.
4. Kai juostelės pilnai išdžius užtepk viršutinį sluoksnį. Kraštelius gali apvalyti su nagį lako valikliu, o geriausia su nagų lako korektorium.

How to…Get Zebra Print Nails

 

  I love the look; it’s so simple and fun, and animal prints are getting hot again. To follow along the same vein, I decided to do a similar animal print nail tutorial. This time: zebra or tiger stripes! 

 

What You Need…

  • White nail polish
  • Black nail polish
  • Clear top coat nail polish
  • Thin paintbrush (from craft/dollar store), dotting tool (from beauty supply store), or toothpick
  • Nail polish remover

Directions…

  1. Start by applying the top coat. This will help the white polish from looking streaky.
  2. Now, apply 2-3 coats of the white polish. This can be kind of tedious, as you wait for each coat to dry, but it’s the best way to get a crisp white base for your nails.
  3. Now’s the fun part. If you’re using a paintbrush, wet it with water before dipping it in the black paint to make a thin point. Start your zebra pattern. I find it helps to have a basic image of zebra print in front of you as you do it. Use short strokes and gradually build up the stripes. If you need to, practise on a piece of scrap paper first.
  4. Once the stripes are dry, carefully add one more layer of top coat.
  5. To finish, dip the Q-tip in the nail polish remover and clean up the edges of your fingertips to remove any smeared polish.
 More egz.